Több mint 15 ezer pedagógus készítette el idén a portfólióját
Összesen 15 200 pedagógus töltötte fel portfólióját a november 25-i határidőig – közölte az Oktatási Hivatal.
Összesen 15 200 pedagógus töltötte fel portfólióját a november 25-i határidőig – közölte az Oktatási Hivatal.
Az előző évekhez képest jelentősen többen, több mint 18 000-en jelentkeztek a 2019-es pedagógusminősítési eljárásokra – közölte az Oktatási Hivatal.
Nem siet a kormány a nyugdíjhoz közeli pedagógusok járandóságának kifizetésével. Az Alkotmánybíróság döntése szerint annak a több mint ezer tanárnak jár a pluszpénz, akik egy kormányrendelet miatt nem léphetett át a magasabb fizetést jelentő pedagógus II. kategóriába.
A 2018-as minősítésre jelentkező pedagógusok nagy része még nem kezdte el a portfólió feltöltését, ezért az Oktatási Hivatal emlékeztető e-mailt küldött nekik. Sőt nemcsak nekik, hanem az érintett tanárok, tanítók igazgatójának is.
"Tavaly júniusban kaptam meg az Oktatási Hivatal határozatát, mely szerint a Pedagógus II. fokozat megszerzésére irányuló minősítési eljárásban sikertelenül vettem részt" - írja blogbejegyzésében Marton Lívia mentor, szaktanácsadó, a legnagyobb példányszámban eladott magyar kiadású angoltankönyv-sorozat szerzője, aki szerint más módszerekkel kellene értékelni a pedagógusok munkáját. Azt is elárulta, mit tartana a legjobb megoldásnak.
Akkor sem kaphatnának magasabb bért az oktatást segítők, ha teljesítették a feltételeket.
A szeptemberben bevezetett pedagógus-életpályamodell egyik legfontosabb eleme a minősítési rendszer. Ez azt jelenti, hogy a pedagógusok szakmai pályafutásukban hat különböző fokozaton haladnak keresztül a gyakornokitól a kutatótanárig. Melyek ezek?